Farby na drevo, ktoré nechajú vyniknúť krásu dreva

Farby na drevo – na čo slúžia?

Farby na drevo slúžia na ochranu povrchu dreva pred rôznymi vonkajšími vplyvmi a zároveň, v prípade použitia tópovacích farieb na drevo či krycích farieb na drevo, dokážu zmeniť i jeho vonkajší vzhľad a farbu. Farby na drevo vám ponúkame vo viacerých farebných odtieňoch tak, aby naša ponuka vždy korešpondovala s vašimi predstavami o dokonalom dizajne drevených prvkov či stavieb – terás, altánkov a iných drevených konštrukcií.

Farby na drevo je potrebné nanášať podľa návodu na použitie konkrétneho typu farby. Pri niektorých druhoch je potrebné najprv naniesť základnú farbu a následne jednu až dve vrstvy samotnej farby na drevo. Iné druhy farieb na drevo je možné nanášať i bez použitia základnej farby – sú to farby na drevo 2 v 1 a farby na drevo 3 v 1. Takéto druhy farieb na drevo výrazne skrátia čas nanášania a uľahčia vám prácu.

Farby na drevo
Vodou riediteľná farba

Ako si vybrať farby na drevo?

Farby na drevo majú rôzne zloženia a na ich aplikáciu sú používané rozličné spôsoby nanášania či riedenia. Najpoužívanejšími sú napríklad vodou riediteľné farby, syntetické farby, polyuretánové farby, alkydové farby, epoxidové farby, acetónová farby či olejové a fermežové farby na drevo. Pri použití podkladovej farby platí, že táto základná farba a vrchná farba by mali byť rovnakého druhu.

Pri výbere farieb na drevo určite zvážte i vaše preferencie. Pokiaľ pracujete s esteticky pekným drevom s peknou štruktúrou, ktoré je bez poškodení či vonkajších nerovností – zvážte použitie bezfarebného laku či náteru na drevo. Farby na drevo – tónovacie a krycie používajte predovšetkým na drevo, ktoré nie je esteticky zaujímavé alebo potrebujete prekryť jeho nedostatky. Avšak, aj tu platí, že výber odtieňa farby na drevo je len a len na vás.

Aké sú rozdiely medzi farbami na drevo?

Farby na drevo vám ponúkame v rôznych druhoch. V našej ponuke nájdete bezfarebné farby na drevo, ktoré zachovajú vonkajšiu štruktúru dreva a nechajú vyniknúť jeho mozaiku. Bezfarebné laky ochránia povrch dreva a zvýraznia jeho prirodzenú krásu. V našej ponuke nájdete i tónovacie farby na drevo, ktoré sú akýmsi medzistupňom farebnosti medzi krycími farbami a bezfarebnými lakmi.

Tónovacími farbami sú napríklad moridlá na drevo či oleje na drevo. Samozrejmosťou sú i plne krycie farby na drevo, ktoré prekryjú štruktúru dreva i jeho nedostatky a drevu dodajú jednotný odtieň. S výberom vhodnej farby na drevo vám radi poradíme cez email, telefón alebo v našej predajni farby laky Lučenec. Pozrite si tiež ponuku pre interiérové farbyexteriérové farby či fasádne farby a stierky.

krycie farby