Vyberte si priemyselné farby s vysokou odolnosťou

Priemyselné farby – kvalita, odolnosť a široký výber odtieňov

Priemyselné farby patria do kategórie špecifických náterov, ktoré musia spĺňať predpoklady na kvalitu i odolnosť. So širokým využitím v rôznych oblastiach priemyslu máte na výber medzi priemyselnými farbami tekutými a priemyselnými farbami práškovými. O vhodnosti použitia konkrétneho typu priemyselných farieb i o spôsobe aplikácie vám radi poradíme.

Medzi priemyselné farby sa zaraďujú alkydové farby, epoxidové farby, akrylátové farby i polyuretánové farby. Tieto druhy priemyselných farieb sa rozlišujú na základe zloženia a rozdiel je i v spôsobe aplikácie či metódach využitia. Každý typ priemyselných farieb má špecifické vlastnosti, pričom ich vysokú kvalitu a odolnosť vám garantujeme. Samozrejmosťou je i jednoduché nanášanie a dlhoročná výdrž priemyselných farieb od renomovaných výrobcov z našej ponuky.

Ako si vybrať priemyselné farby?

Priemyselné farby vyberajte na základe individuálnych potrieb vášho pracoviska či miesta, na ktorom budú využívané. Zvážiť treba všetky faktory, ktoré budú na náter z priemyselných farieb pôsobiť, ako napríklad vlhkosť, teplo, zvýšená prašnoť či pôsobenie vonkajších vplyvov počasia – najčastejšie dopadajúceho silného slnečného žiarenia, dažďu či vetra.

Priemyselné farby vám ponúkame v rôznych farebných odtieňoch, ktoré je možné prispôsobiť vašim preferenciám. Okrem klasických odtieňov, ako napríklad najčastejšie používanej čiernej a sivej priemyselnej farby či bielej priemyselnej farby, je možné pripraviť i rôzne iné farebné odtiene – tmavé či svetlé. Samozrejmosťou sú i matné a lesklé prevedenia priemyselných farieb.

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi priemyselných farieb?

Nie všetky priemyselné farby sú rovnaké. Základom alkydových priemyselných farieb sú alkydové živice – modifikované polyméry kyselín a alkoholov. Sú typické rýchlym zaschýnaním a vysokou odolnosťou, takže čoraz častejšie nahrádzajú i olejové farby. Epoxidové farby sú zas známe najmä ako dvojzložkové laky a tmely. Polyuretánové farby obsahujú plasty – polyméry, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom a používané sú i na strechy a drevené či železné konštrukcie.

Akrylátové farby obsahujú akrylátové polyméry a môžu byť riedené vodou i organickými rozpúšťadlami, vďaka čomu lepšie odolávajú vplyvom počasia. S výberom priemyselných farieb, ale aj exteriérových fariebinteriérových farieb a čistiacich prostriedkov HG pre vaše potreby vám radi a ochotne poradíme. Neváhajte nás kontaktovať.